logo

 

Kısa ve Net

Dünyanın en büyük markaları hiç beklenmedik kişiler tarafından oluşturulmuştur. Ben büyük bir firma değilim ama size büyük bir marka olma yolunda yardımcı olabileceğimden şüpheniz olmasın.

info@polatsaricicek.com
Tel: 0533 377 22 56

Hakkımda

Hakkımda bazı bilgileri sizinle şu şekilde paylaşabilirim. Bedensel engelli biriyim. Akülü tekerlekli sandalye kullanarak hayatıma devam ediyorum. Engelimden dolayı normal işlerde çalışma şansı bulamadım. Ama boş duramazdım bir şeyler yapmalıydım çünkü benim gibi biri eli kolu bağlıymış gibi engelini bahane ederek bir köşeye çekilip oturamazdı böyle bir durum hem benim hayat felsefeme hem de karakterime ters düşerdi.

 

Yıllar önce teknoloji ile uzaktan yakından alakam olmadığı halde bilgisayar ve internet ile tanıştım. Artık bir dünya parmaklarımın ucundaydı bunu biliyordum ama neler yapabileceğimi bilmiyordum bir süre sonra değerli bir ablam sayesinde kendime bir internet sitesi yaptırma şansı buldum fakat internet siteleri hakkında hiçbir bilgim yoktu bu beni oldukça zorluyor ve canımı sıkıyordu.

 

O dönemde bir karar verdim ben bu işleri öğrenecektim öğrenmeliydim çünkü benim yapabileceğim iş bu olabilirdi. Dağ başında bir köyde yaşamanın zorlukları vardı kendimi ancak interneti kullanarak eğitebilirdim ve başladım uzun yıllar uğraştım emek verdim uykusuz çok gecelerim oldu ama başardım.

 

Artık web siteleri tasarlayabiliyordum evet şaka gibi ama daha dün internet sitesi nedir bilmezken bu gün site tasarlayacak duruma geldim azmin zaferi dediğimiz olaya en güzel örneklerden biriydi benim verdiğim mücadele.

 

Beni sevindiren en önemli konu ise engelli insanlarında eğer isterlerse başaramayacakları hiç bir şey yoktu. Sadece web tasarım la kalmadım tabi daha onlarca alanda kendimi geliştirdim insanların binlerce lira harcayıp öğrenemedikleri mesleklerden bir çoğunu da öğrendim.

 

Öğrendiğim işler ile çok büyük kazançlar elde edemedim zengin olamadım ama en büyük zenginlik ilimdi benimde kazancım bu oldu. Tabi zaman, zaman ufakta olsa cep harçlığımı çıkarttığım dönemlerde oldu.

 

Saygı değer dostlar ben bunları kendimi övmek için değil sadece benim gibi engelli olan arkadaşlara örnek olsun diye yazdım saygı ve sevgilerimle…

Polat Sarıçiçek