logo

 

Kısa ve Net

Dünyanın en büyük markaları hiç beklenmedik kişiler tarafından oluşturulmuştur. Ben büyük bir firma değilim ama size büyük bir marka olma yolunda yardımcı olabileceğimden şüpheniz olmasın.

info@polatsaricicek.com
Tel: 0533 377 22 56

SEO Hakkında

SEO Hakkında

SEO Hakkında Düşünmenin Doğru Yolu

SEO ile başarınızı artırmaya başlamanın en hızlı ve etkili yolu, bunu düşünme şeklinizi değiştirmektir. Bu, sonuçta sayfa içi ve sayfa dışı değişikliklerinize yaklaşma şeklinizi geliştirecek ve aynı zamanda size büyük bir performans artışı sağlayacak bir ‘bilişsel kaymaya’ dönüşüyor.

 

Bireysel ilkelerden ziyade, SEO’nuzun temel felsefesine odaklanarak, stratejilerinizi Google’ın getirdiği stratejilere göre değiştirmeye ve adapte etmeye devam edebileceksiniz. SEO’nuzla nerede yanlış gidiyorsunuz? Ve uzun vadede olumlu gelişmeler görmeye başlamak için yaklaşımınızla ilgili neyi değiştirmeniz gerekiyor?

 

Google’ı kandırmaya çalışmayı bırak!

Yaklaşımınızla ilgili olarak değiştirilecek ilk ve en önemli şey, birçok insanın yaptığı gibi Google’ı ‘kandırmak’ için SEO’ya bakmayı bırakmaktır. Bu zihniyet, insanların Google’ı benzersiz, ‘anahtar kelime öğelerine’ ve daha fazlasına göre görüntülemelerini yeterince değiştirecek şekilde bağlantılar oluşturmak, içerik çalmak ve ‘döndürmek’ için web’e spam göndermek için çok fazla zaman ve çaba harcamasına neden olur. .

 

Bu, Google’ın algoritmasını çalışmak ve ardından içeriğinizi doğrudan SERP’lerin en üstüne atlamaya çalışmak için bu bilgiyi kullanmakla ilgili değil mi?

Yanlış!

Google, tahmin edebileceğiniz gibi, oyun oynamayı sevmiyor. Site sahiplerinin arama terimlerinin en üstünde yer almaları için uygun bir yol oluşturmak amacıyla algoritmalarını tasarlamadı ve spam kullanan kullanıcıları çevrimiçi olarak gelişmenin bir yolu olarak görmek istemiyor.

 

Bu nedenle, bu tür uygulamalara ne kadar çok katılırsanız, Google tarafından cezalandırılmaya ve endeksten tamamen çıkarılmaya o kadar yakın olacaksınız! Bir ‘özel blog ağı’ bulup kısa vadede Google’ın başına geçseniz bile, uzun vadede Google gelişmeye ve ‘dolandırıcıları’ kaldırmanın yollarını bulmaya mecburdur.

Bunun yerine…

 

Öyleyse bunun yerine ne yapıyorsun? Basit: Ziyaretçileriniz için inanılmaz kalitede içerik sunmaya ve diğer yüksek kaliteli sitelerle ortaklık yapmaya odaklanırsınız. Kendinize güvenilir bir marka oluşturuyorsunuz ve Google kullanıcılarının kullanıcılarının cevaplamasını istedikleri soruları doğru şekilde yanıtlamanıza yardımcı oluyorsunuz.

 

Google’ın işi, birisi belirli bir konuyu aradığında, kendisine yararlı, alakalı ve iyi yazılmış bir yanıt verilmesini sağlamaktır. Google, Bing ve Yahoo! ‘dan bir adım önde olmak için bunu yapmaya devam etmelidir.

 

Yüksek kaliteli içerik oluşturarak hedeflerinizi Google ile uyumlu hale getirirsiniz. Google’a güvenilir markalarla çalıştığınızı göstererek, içeriğinizin güvenilir ve yüksek kalitede olmasını önerirsiniz ve bunu yaptığınızda Google, sitenizi doğru arama terimleriyle eşleştirmeyi dener.

 

Ziyaretçilerin sitenizi bulduklarından memnun olmasını ve Google’ın sitenizi göstermekten memnuniyet duyacağını unutmayın! SEO basitçe: Google’da daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olacak her şeyi yapıyor. Ve şimdi, bu sadece kaliteli içerik ve bağlantılar oluşturmak anlamına geliyor.

admin
Yorum yok

Yorum Gönder

Yorum Yap
Adınız
E-mail
Websiteniz