logo

 

Kısa ve Net

Dünyanın en büyük markaları hiç beklenmedik kişiler tarafından oluşturulmuştur. Ben büyük bir firma değilim ama size büyük bir marka olma yolunda yardımcı olabileceğimden şüpheniz olmasın.

info@polatsaricicek.com
Tel: 0533 377 22 56

Sosyal Medya

sosyal medya

Sosyal Medya

Hayatımızın merkezine konumlandırdığımız sosyal medya platformlarının son yıllarda iş için de kullanıldığı herkes tarafından bilinmektedir. Hayatımıza ilk girdiği günlerde bu sosyal medya platformları sadece arkadaşlık için kullanılırken bu gün gelinen noktada iş ve reklam için çok daha fazla kullanıldığı görülmektedir. Tamda bu noktada işinizde başarılı olmak için rakiplerinizden daha iyi çalışmalar yapmak zorundasınız. Sosyal medya üzerinde işinizi ne kadar profesyonel sunarsanız o kadar fazla etkileşim alırsınız.

 

Tabi bu platformların birde reklam seçenekleri var ki bu konu başlı başına bir iştir. Ülke gündemlerini dahi sosyal medyanın belirlediğini düşünürsek herhalde ne kadar etkili olduğunu daha iyi anlamış oluruz.

 

Sosyal medya ile yatıp kalkan ülkelerden biride hiç kuşkusuz Türkiye’dir. Tabi durum böyle olunca insanların yaptıkları işi halka duyurmak için ilk tercihleri de sosyal medya oluyor. Her geçen gün daha fazla ilgi gören online alışveriş sitelerini de düşünürsek sosyal medyanın önemi daha da fazla anlaşılıyor. İşte tam bu noktada işinizi internet üzerinde özellikle sosyal platformlarda en iyi şekilde sunacak, tanıtacak bir uzmana ihtiyacınız olacak demektir.

 

Sosyal Medya Uzmanlığı Nedir?

Sosyal medya uzmanlığını kısaca; Bu alanda uzmanlaşmış ve işinizi sosyal medya platformlarında profesyonel şekilde sunan ve sayfalarınızı sürekli aktif tutan kişi ya da ekiplerdir. Sanal dünyada sizi en iyi şekilde temsil edilmeniz için belirli bir planlama ile çalışan bu kişilerin yaptıkları işe sosyal medya uzmanlığı denir. Sosyal medya uzmanlarının yapmaları gereken işler ile alakalı başlıkla aşağıda yer almaktadır.

 

  • Günlük olarak, orijinal metin, resim, video vb. çevrimiçi içerik oluşturmak, düzenlemek ve yayınlamak,
  • Araştırma, kıyaslama ve kitle kimliği analiziyle sosyal medya stratejisi oluşturmak ve uygulamak,
  • Kriz yönetimini sağlamak, kötü eleştiri ve olumsuz haberlere yönelik düzeltme yayınlamak,
  • Şirket ve topluluk politikalarına dayalı olarak sosyal medya sayfaları ve profilleri oluşturmak,
  • Sosyal medya pazarlama planı, editoryal takvim oluşturmak ve uygulamak,
  • Sosyal medya trafiği ve demografisi hakkında bilgi edinmek için analiz raporlarını incelemek,
  • Gelecekteki sonuçları olumlu yönde etkilemek için bu bilgileri kullanmak,
  • Marka ismini yönetmek, promosyonlar düzenlemek ve sosyal medya hesaplarına erişimi artırmak için diğer departmanlarla iş birliği yapmak,
  • Sosyal medya trendlerine hakim olmak.

 

Sosyal Medya Hesaplarınızı Sizin İçin Yönetebilirim

Web sitemin hakkımda kısmında engelli olduğumu yürüyemediğimi söylemiştim. Dışarda çalışma şansım olmadığı için ayrıca gelecekte birçok işin işlemin internet üzerinden olacağını bildiğim için kendimi bu alanlarda geliştirdim.  Dilerseniz size de yardımcı olabilirim ve sosyal medya hesaplarınızı sizin için yönetebilirim. Görüşmek isterseniz iletişim kurabilirsiniz.