logo

 

Kısa ve Net

Dünyanın en büyük markaları hiç beklenmedik kişiler tarafından oluşturulmuştur. Ben büyük bir firma değilim ama size büyük bir marka olma yolunda yardımcı olabileceğimden şüpheniz olmasın.

info@polatsaricicek.com
Tel: 0533 377 22 56

Web Site Tasarımı Nedir

Web Site Tasarımı Nedir

Kısaca, web sitesi tasarımı web sitelerinin planlanması, oluşturulması ve güncellenmesi anlamına gelir. Web sitesi tasarımı ayrıca bilgi mimarisi, web sitesi yapısı, kullanıcı arayüzü, navigasyon ergonomisi, web sitesi düzeni, renkler, kontrastlar, yazı tipleri ve görüntüler (fotoğrafçılık) ile simgeler tasarımını içerir.

 

Tüm bu web sitesi öğeleri bir araya getirilerek web siteleri oluşturulur. Genellikle, “tasarım” ın anlamı sadece görsel bir bakış açısı olarak algılanır. Gerçekte, web sitesi tasarımı, kullanılabilirlik, ergonomi, düzen gelenekleri, kullanıcı alışkanlıkları, navigasyon mantığı ve web sitelerinin kullanımını basitleştiren ve bilgilerin daha hızlı bulunmasına yardımcı olan diğer şeyler gibi daha soyut öğeler içerir.

 

Bazen web sitesi tasarımının teknik yönü tasarımın tanımında vurgulanır. Elbette, modern web sitesi oluşturma php, asp ve cgi gibi sunucu tarafı komut dosyası içerir, web sitelerinin görsel tarafı html ve css ile tanımlanır, kullanıcı deneyimi dinamik javascript ve ajax ile geliştirilmiştir. Teknik bilgisi olmayan kişilerle konuşurken, teknik detaylardan bahsetmek yerine işlevselliklere odaklanıyoruz, örneğin bir web sitesini içerik yönetim sistemi ile güncellemenin ne kadar mümkün olduğu ve hangi özellikleri kullanıcılara görünür.

 

Klasik anlamda, tasarım bir web sitesinin görsel görünümünü açıklar. Geleneksel yaklaşım kontrast, renklendirme, denge, vurgu, ritim, grafiksel öğelerin tarzı (çizgiler, şekiller, doku, renk ve yön), ikonların kullanımı, arka plan dokuları ve genel web sitesi tasarımının genel atmosferini içerir.

 

Tüm bu unsurlar, web sitesi için belirlenen hedefleri karşılayan mükemmel bir sonuç oluşturmak için tasarımın temel prensipleriyle birleştirilmiştir.

admin
Yorum yok

Yorum Gönder

Yorum Yap
Adınız
E-mail
Websiteniz